Black World Studio

O webu

Historie webu BWS

První verze

První verze webu BWS vznikla v květnu 2003. Byla poskládána z framů(rámců), jejichž obsahem bylo velmi, velmi škaredé HTML. Koneckonců, jednal se o neupravovaný výstup z FronPagu...

Druhá verze

Druhá verze byla vyvedena v černobílé, monochromatické škále. Co se týče kódu, tak ten byl již trochu uspořádanější - díky non-wysiwyg editoru. Jediný náznak kaskádových stylů spočíval pouze v obarvení posuvníků :). Btw, celé je to jedna velká tabulka...

web_1.jpg, 45 kB web_2_t.jpg, 2 kB

Aktuální verze

Evoluce se konala i na našem webu. Verze, kterou máte zrovna před sebou, je technicky i obsahově nejvyspělejší ze všech předchozích.

Na rozdíl od všech ostatních verzí, je tato v maximální míře formátována přes CSS, což přináší užitek především vám, uživatelům. CSS v externím souboru spolu s beztabulkovým layoutem by vám měly přinést viditelně zrychlené načítání a validita css a xhtml kódu by se měla postarat o kvalitní zobrazení ve všech moderních prohlížečích. Pokud u nás narazíte na stránku, která není validní, tak vězte, že se o to aspoň pokouší :). Web byl testován v prohlížečích IE 4 , 5,5.5, 6, Mozille a Opeře. Jediné problémy dělá IE5. Pokud mi napíšete, jak to pro něj jednoduše udělat stravitelnější, budu rád.

Do zákulisí sice nevidíte, ale i tam se odehrály brutální změny. Novinky, projekty a fórum jsou ukládány a čteny z databáze MySQL. V přidávání a editování dat nám pomáhá redakční systém – již není potřeba zasahovat přímo do kódu.

Hosting

V prvních měsících existence webu jsme hostovali na tiscali. 10 MB nám za nějakou dobu přestalo stačit, a tak jsme přešli na webzdarma.

Přestože povinný reklamní banner na wz jsme obelstili a místa jsme měli taktéž dostatek, na podzim roku 2004 jsme si sehnali vlastní doménu - bwstudio.org. Proč? Kvůli lepší adrese, mailům, a taky kvůli svobodě. Jen co jsme pochopili obchodní filozofii našeho poskytovatele hostingu - pípni.cz („Zákazník je nám u prdele.“), přesunuli jsme se na hostingzdarma.cz. Za o drobek vyšší cenu jsme dostali řádově kvalitnější služby, než u pípáků. Firmě hostingzdarma.cz patří náš dík.

Propagace

Chcete nás podpořit nebo nám udělat radost? Umístněte na váš web jednu z našich ikonek, které na nás budou odkazovat.

banner BWS banner BWS

Můžete bez obav použít tento kód. První ikonka je statická, druhá lehce animovaná :-).

<a href="http://bwstudio.org" title="Black World Studio - freeware tým"><img src="http://bwstudio.org/grafika/odkazy/bws_pacman.gif" alt="banner BWS" width="88" height="31" /></a>
<a href="http://bwstudio.org" title="Black World Studio - freeware tým"><img src="http://bwstudio.org/grafika/odkazy/bws_pacman_anime.gif" alt="banner BWS" width="88" height="31" /></a>

Autor

Pokud máte nějaký dotaz na autora tohoto webu, neváhejte a použijte e-mail nebo fórum. Stejně tak prosím učiňte, objevíte-li na našem webu nějakou chybu nebo bug. Díky.

Kahi

B | ? | @